Wybory

SZACUNEK

SZACUNEK: WYBÓR, KTÓRY CZYNI NAS WYJĄTKOWYMI

Szacunek oznacza wybór.
Marka Sendo to odpowiedni wybór dla osób poszukujących prawdziwego doskonałego samopoczucia, nie tylko w stosunku do samych siebie, ale także w stosunku do środowiska, w którym żyją. To autentycznie holistyczne podejście, w którym za naszym wyborem stoi szacunek: szacunek do natury, szacunek do środowiska oraz szacunek do nas samych i innych ludzi.

Czujemy się odpowiedzialni za dobrostan naszej planety i jej mieszkańców. To właśnie dlatego ostrożnie dobieramy stosowane przez nas składniki, tak aby maksymalnie ograniczyć nasz wpływ na środowisko naturalne, przy jednoczesnym zachowaniu jego delikatnej, naturalnej równowagi.

SZACUNEK DO NATURY

OPTYMALIZUJEMY NASZE PROCESY PRODUKCYJNE

Dzięki stosowanej przez nas technologii, opracowujemy fitokompleksy roślinne nie wpływając negatywnie na dobrostan roślin. Potrafimy pozyskiwać składniki funkcjonalne z małych części roślin, na przykład z liścia. W ten sposób unikamy stosowania rolnictwa intensywnego, a co za tym idzie – nie naruszamy równowagi pod glebą i zwierząt, które żyją w glebie. Wszystkie elementy roślin – ich liście, kwiaty i owoce – rozwijają się w całkowicie naturalnym, organicznym środowisku, wolnym od zanieczyszczeń, które w normalnych warunkach zostałyby wchłonięte przez roślinę podczas wzrostu i uprawy.
W ten sposób ograniczamy również obecność alergenów, które mogą znajdować się w składnikach funkcjonalnych pozyskiwanych z roślin.

0% SKŁADNIKÓW POCHODZENIA ZWIERZĘCEGO
Przestrzegamy zasad programu Cruelty Free and Vegan (Kosmetyki Nietestowane na Zwierzętach i Wegańskie) organizacji PETA (Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt). Gwarantujemy, że żaden z naszych produktów nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego.

WYSOKA ZAWARTOŚĆ SKŁADNIKÓW POCHODZENIA NATURALNEGO
Nasze receptury charakteryzują się wysoką zawartością składników organicznych i pochodzenia naturalnego, połączonych z ekologicznymi wyciągami, olejami i/lub masłami.

SZACUNEK DO LUDZI

RESPEKTUJEMY MIKROBIOTĘ SKÓRY

Głównym zadaniem produktów marki Sendo jest przywracanie skórze doskonałego samopoczucia i zabezpieczanie jej przed potencjalnie szkodliwymi substancjami chemicznymi.

0% SLS / SLES
SLS i SLES to środki powierzchniowo czynne, uważane za potencjalne drażniące dla skóry. Zastąpiliśmy je detergentem pochodzenia naturalnego (Sodium Coceth Sulfate).

0% PARABENÓW I MIT
Zastąpiliśmy parabeny i MIT (metyloizotiazolinon) substancjami alternatywnymi, które są łagodniejsze dla skóry.

<1 PPM NIKLU
Testujemy wszystkie nasze receptury pod kątem zawartości niklu (<1 ppm), aby zagwarantować większą tolerancję i ochronić skórę nadwrażliwą na ten składnik.

0% SUBSTANCJI ZAPACHOWYCH Z SYNTETYCZNYM BARWNIKAMI I ALERGENAMI
Stosujemy wyłącznie takie substancje zapachowe, które zostały opracowane w celu zmniejszenia ryzyka uwrażliwienia skóry. Wyeliminowaliśmy także syntetyczne barwniki.

SZACUNEK DLA ŚRODOWISKA

UŻYWAMY BIOTECHNOLOGICZNYCH SKŁADNIKÓW FUNKCJONALNYCH

Nasza decyzja o wykorzystywaniu biotechnologicznych składników funkcjonalnych pozwala nam na pozyskiwanie aktywnych składników roślinnych, które charakteryzują się niezmiennie wysoką jakością, szanują ekologię roślin i nie wywierają wpływu na środowisko. Dzięki zachowaniu bioróżnorodności i pokonaniu ograniczeń wynikających z tradycyjnej uprawy, mamy do dyspozycji wszystkie rodzaje roślin, których potrzebujemy, przez wszystkie pory roku i we wszystkich miejscach. Biotechnologia eliminuje konieczność stosowania rolnictwa intensywnego, które często prowadzi do marnotrawienia wody i zwiększenia emisji (ze względu na maszyny potrzebne do uprawy, składowania plonów itp.), dzięki laboratoryjnej replikacji składników aktywnych pozyskiwanych z roślin.

0% SILIKONÓW
Wszędzie, gdzie było to możliwe, wyeliminowaliśmy silikony – substancje nieulegające biodegradacji, które tworzą na skórze cienką warstwę i uniemożliwiają działanie składników aktywnych.

100% PRODUKT WŁOSKI
Opracowujemy i wytwarzamy nasze produkty we Włoszech, aby zagwarantować najwyższą jakość i kontrolę łańcucha produkcyjnego.

0% WAZELINY I OLEJU MINERALNEGO
Powiedzieliśmy „nie” wazelinie i oleju mineralnemu, które są szkodliwe dla środowiska. Zamiast nich stosujemy składniki pochodzenia naturalnego, które są bardziej przyjazne dla ekosystemu.