Formuły

BIOTECHNOLOGIA

NATURALNE INNOWACJE

Marka Sendo korzysta z biotechnologii – wydobywamy cały potencjał ukryty w metabolicznych i biologicznych zdolnościach roślin, tak aby każdy mógł czerpać z nich korzyści. W przeciwieństwie do inżynierii genetycznej, nasze podejście w pełni respektuje zarówno te organizmy, jak i cały ekosystem.

Nasze składniki aktywne pozyskujemy z natury w sposób niepowodujący szkód. Dzięki tym składnikom nasze produkty są tak samo skuteczne, jak kosmetyki najlepszych profesjonalnych marek.

Nasz biotechnologiczny wyciąg z pomidorów, znajdujący się w większości kosmetyków z linii Sendo, jest pozyskiwany ze skórek tego niezwykłego owocu, bogatego w likopen.

Ten składnik funkcjonalny oddziałuje w jednakowy sposób na skórę i włosy, chroniąc je przed stresem spowodowanym zanieczyszczeniem dzięki swoim słynnym właściwościom przeciwutleniającym.

Ciekłe kryształki zastosowane w produktach z linii Styling zawierają biotechnologiczny olej z awokado, który zapewnia głębokie nawilżenie włosów.

To jeszcze nie wszystko – w linii Colour Defence zawarliśmy biotechnologiczny fitokompleks składający się z winogron, jabłek, cytryn i otrębów pszennych, które dodają włosom blasku, chroniąc ich kolor i zamykając łuski.

Biotechnologiczny fitokompleks z dzikiej róży, znajdujący się we wszystkich produktach z linii All Care, jest pozyskiwany w zrównoważonym ekologicznie procesie, który gwarantuje wysoką jakość i bezpieczeństwo.
Dzięki zastosowanej metodzie technologicznej, produkty są wolne od wszelkich zanieczyszczeń (takich jak metale ciężkie czy pestycydy) i GMO. Ze względu na swoje właściwości nawilżające i rewitalizujące oraz działanie przeciwutleniające, linia ta jest odpowiednia do wszelkich zastosowań i rodzajów skóry.

MIKROFLORA TWOJEJ SKÓRY TO TWOJA TARCZA OCHRONNA:

BRONIMY JEJ

Nasza skóra to zrównoważony i zróżnicowany ekosystem, zasiedlony przez pożyteczne bakterie, które bronią nas przed zagrożeniami z zewnątrz. Im bardziej ją chronimy, tym mniejsze jest ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych i nadwrażliwości.

Brak równowagi, wynikający ze stylu życia i stanów lękowych lub stresu, może wpływać na naturalne mechanizmy obronne skóry, które również polegają na bytowaniu tych mikroorganizmów.

Produkty zawarte w liniach Gentle Use, Soothing, Specific Treatment i All Care zawierają prebiotyczne składniki funkcjonalne, które pomagają przywrócić równowagę mikroflory bakteryjnej skóry w naturalny sposób.

Nasz prebiotyczny wyciąg z winorośli jest bogaty w składniki odżywcze, takie jak sole mineralne, aminokwasy, naturalne sacharydy, polifenole i kwasy organiczne, które chronią mikroflorę różnych warstw skóry. Jego obecność w produktach z linii Gentle Use umożliwia odbudowę mocno zniszczonych włosów i dodaje im sprężystości.

Nasz prebiotyczny fitokompleks, składający się z imbiru, kadzidła i winogron, to składnik funkcjonalny zawarty w liniach produktów do pielęgnacji włosów: Soothing, Densifying, Scalp Relief i Scalp Restore. Jego zadaniem jest odbudowa uszkodzonej skóry głowy, przywracanie równowagi mikroflory bakteryjnej oraz redukcja zaczerwienienia spowodowanego zabiegami lub stresującymi warunkami życia, przy jednoczesnym utrzymaniu optymalnych warunków fizjologicznych panujących na skórze.

Polifruktoza pozyskiwana z korzenia cykorii, znajdująca się w produktach z linii All Care, to prebiotyk, który chroni i wzmacnia skórę oraz przywraca jej równowagę, czyniąc ją bardziej odporną, piękną i zdrową. To składnik polecany do szczególnie delikatnej i wrażliwej skóry, która najbardziej cierpi z powodu działania szkodliwych mikroorganizmów. Polifruktoza przywraca jej równowagę i wspiera jej naturalną barierę ochronną.